(+370) 686 36858

Naujienos

Pirmajame VEX IQ robotų Europos čempionate dalyvavo ir Lietuvos komanda

Sausio 14 d.

Sausio 12–13 d. Ryhimekio mieste (Suomija) vyko mokinių iki 14 metų Europos VEX IQ robotų čempionatas. Jame mūsų šaliai atstovavo daugkartinė Lietuvos čempionatų prizininkė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos komanda: septintokas Tomas Kapilovas, aštuntokai Lukas Šimaitis ir Robertas Tamošiūnas (mokytojas Laimonas Tamošiūnas).

Puikiai techniškai parengtose varžybose dalyvavo 24 komandos: 10 – iš Estijos, 8 – iš Suomijos, 3 – iš Turkijos, 2 – iš Čekijos ir 1 – iš Lietuvos. Komandą sudaro 2 žaidėjai, valdantys robotus, ir konstruktorius – inžinierius. Pastarasis yra atsakingas ne tik už techninį pasirengimą ir robotų patikrą (sukonstruotas robotas turi atitikti nustatytiems standartams pagal parametrus ir variklių skaičių), bet ir už varžybų strategijos parengimą, veiksmų suderinimą su kitų komandų atstovais. Tai labai svarbu, nes varžybose dalyvaujantys komandų žaidėjai ne konkuruoja tarpusavyje, o siekia per 1 minutę surinkti kuo daugiau taškų. Tam, kad du valdomi robotai netrukdytų vienas kitam, neužstrigtų, nesulūžtų, reikia didelio susikaupimo, įgūdžių ir gero loginio mąstymo.

Per dvi čempionato dienas visos 24 komandos dalyvavo 10 – yje varžybų (važiavimų), priešininkus išsirinkdamos burtų keliu. Lietuvaičiams geriausiai sekėsi bendradarbiauti su suomėmis turinčiomis dalyvavimo Pasaulio VEX IQ robotų čempionate, vykusiame Amerikoje, patirties. Beje, Suomijos, Estijos komandose daug mergaičių, rodančių puikius rezultatus! Džiugu ir pavydėtina, kad šių šalių bendrojo mokyklose ugdymo procese dažnai naudojami VEX IQ robotai. Nenuostabu, nes sudominimo gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos mokslais sėkmę dažniausiai lemiamą mokytojų gebėjimas sudėtingus dalykus išaiškinti per praktinius pavyzdžius.

Komanda „Juventa“, atvykusi į Europos čempionatą, nudžiugino varžybų organizatorius. Lietuvaičiai Europos VEX IQ robotų čempionate užėmė 12 – tą vietą ir turėjo galimybę dalyvauti puikioje inžinerijos, robotų konstravimo, valdymo, bendradarbiavimo šventėje ir įgijo daugiau patirties.