(+370) 686 36858

Programos aprašymas

Kurkime interaktyvias pamokas

Registracija negalima

Lektorius: dr. Lina Steponavičienė

Kurso dalyvių apklausos rezultatai (atlikta 2018 m. rudenį)

  • Sužinojau naujų būdų, kaip paįvairinti pamokas.
  • Nereikėjo niekur važiuoti, nuotoliniu būdu. Pasirinkti norimą laiką mokimui.
  • Kursų medžiaga išdėstyta suprantamai. Išmokau sukurti komiksą, apklausą, blogą. Tai puiki galimybė paįvairinti pamokas. Jau išbandžiau pamoką su QR kodų grandinėle.
  • Labai naudinga medžiaga dirbant pradinėse klasėse.
  • Kurso turinys, realus jo panaudojimas pamokose.
  • Viskas labai patiko! Paprasta, aiški, gerai veikianti bendravimo platforma, svarbios bet ne itin sudėtingos užduotys, galimybė įsivertinti lyginant su kitų darbais ir t. t.

Programa „Kurkime interaktyvias pamokas“ yra skirta mokytojams, kurie savo pamokose komputerius, planšetes ir mobilius įrenginius naudoja kaip įrankius padedančius sukurti modernią aplinką patrauklią mokiniams. Kompiuterinių programų naudojimas ugdymo procese sudaro sąlygas mokomąją medžiagą pateikti patraukliai, tobulinti bendradarbiavimą tarp mokinių bei mokytojų ir naudojant vertinimo, įsivertinimo bei refleksijos įrankius kurti motyvuojančią mokyklą. Mokytojai dalyvaus diskusijoje ,,Kas yra interaktyvi pamoka?“ ir pasidalins savo kūrybine patirtimi. Programos metu bus tobulinama mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencija. Seminaro metu mokytojai mokysis dirbti su 4 aplinkomis, kurias bandys pritaikyti įvairioms pamokos dalims, reflektuos, dalyvaus diskusijoje, atliks pateiktas užduotis, užpildys anketą, siekiant įsitikinti, kas yra interaktyvi pamoka, kuri motyvuoja mokinius mokytis ir siekti pažangos.

Nuotolinio kurso temos:

Komiksų kūrimas pamokai ir pamokoje.
Komiksų kūrimas – įrankis, priemonė, kuri sudomina vaikus ir suteikia motyvaciją mokytis sunkiai suprantamas sąvokas, procesus. Naudojant komiksus galime kurti autobiografijas, mokytis užsienio kalbos žodžių, kurti savo istorijas įvairiausiomis temomis: kaip naudotis internetu, socialinė žiniasklaida ar bet kurio mokomojo dalyko sąvokų aiškinimas ir dar daugybė kitų pritaikymo sričių.

IKT įrankis naudojamas kurti interaktyvias pamokas, pristatymus, seminarus, susitikimus.
Puikių mokymo(si) metodų rinkinys, tinkantis poreikių/nuomonių išsiaiškinimui, mokymuisi, žinių įtvirtinimui, refleksijai. Sukursime vaizdžius klausimynus, įdarbinsime mokinių mobilius įrenginius – tai nesudėtinga. Mokiniams patinka mokymosi metodų įvairovė, o ir žinios bus greičiau įsisavinamos.

QR kodų kūrimas.
Nuostabi priemonė sukelti mokiniams motyvaciją ir smalsumą. Kursime paveikslėlius, kuriuose užkoduosime įvairią informaciją: atsakymus, užduotis, klausimus, video siužetus ir ką tik sugalvosime.

Internetinio puslapio kūrimas.
Visas sukurtas pamokai priemones sudėsime į gražiai apipavidalintą internetinė puslapį, kurį mokiniai pasieks ne tik pamokoje, bet ir jai pasibaigus. Tai vieta, kur galime pateikti instrukcijas, interaktyvų turinį bei mokinių sukurtus darbus. Tai greitas, šiuolaikinis ir patogus būdas mokytis bei mokyti ir gauti informacijos. Jis visiems patiks – ir mokiniams, ir mokytojams.

Programos nemokamos internete, jų nereikės diegti.
Kursas skirtas visiems besidomintiems informacinėmis technologijomis.

VšĮ „Švietimo tinklas“ organizuojamų nuotolinių kvalifikacinių kursų privalumai

Finansinis privalumas. Nėra kelionės išlaidų.

Patogumas. Nereikia derinti su darbo grafiku. Nuotoliniame kurse dalyvis mokosi patogiu jam laiku.

Efektyvumas. Nuotolinio kurso dalyvis gali laisvai, bet kada pasiimti kurso medžiagą, kartoti.

Naudingumas. Visiems, baigusiems nuotolinius kursus, asmeniniu el.paštu išsiunčiamas kvalifikacinis pažymėjimas.

Kada vyks šis kursas?